Andmete taastamiseks kõvakettalt on mitmeid erinevaid võimalusi. Mida tõsisemad on kõvaketta vigastused, seda kallimaks ja ajaliselt kulukamaks kõvaketta taastamine läheb.  Kui on kahtlus, et kõvaketas on kahjustada saanud, ei ole mõistlik seda üritada ise taastada. Soovitame kõvaketta taastamise usaldada professionaalide kätte, sest oskamatu katse andmeid taastada võib tekitada pöördumatuid tagajärgi, kus andmete taastamine osutub erakordselt keeruliseks ja kalliks protseduuriks.

Kui andmeid on võimalik kõvakettalt taastada, siis olenevalt taastamisviisist säilib üldjuhul 50-99% andmetest. Lihtsamate kahjustuste korral säilib üldjuhul ligi 99% andmetest ning visuaalset vahet varasemaga näha pole. Kuid kui kõvaketas on saanud niivõrd suuri vigastusi, et andmeid on võimalik vaid laborikeskkonnas lugeda, võib eeldada vähemalt 50% andmete säilimist.

Siiski ei saa anda 100%-list garantiid, et andmete taastamine kõvakettalt on võimalik. Näiteks rikutud kõvakettakorpuse või tugevate magnetväljade mõjualas olnud kõvaketaste puhul võib andmete taastamine osutuda võimatuks.

Vajad abi?

Räägi meile oma probleemidest või soovidest ning leiame üheskoos parima lahenduse!

KontaktKontakt