Kaasaegses ettevõttes on arvutite või serverite kõige hinnalisem osa seal hoitavad andmed. Kui riist- või tarkvara alt veab, on neid võimalik parandada, kuid varundamata andmeid ilma professionaalse abita taastada pole võimalik.

Andmete varundamisele tasub tähelepanu pöörata ennetavalt, et mitte teada saada, mida tähendab väärtuslikest andmetest ilma jäämine. Kui andmetest puuduvad varukoopiad ning kaotsi lähevad tellijate ja tellimuste andmed või ettevõtte raamatupidamine, võib see kaasa tuua ärikriitilisi tagajärgi – meeletu ajaline ja rahaline kulu andmete taastamisel, mainekahjustus ning võimalikud kohtukulud. Seetõttu tuleks andmeid hoida eraldiseisvas andmekeskuses, aga mitte lõppkasutajate seadmetes.

Andmete varundamise võib lahendada mitmel moel. Andmeid saab varundada nii manuaalselt kui ka automaatselt. Andmed on asendamatud – varunda need enne, kui puutud kokku ebameeldivate ootamatustega!

Andmete krüpteerimine kaitseb Sind konfidentsiaalse info võõrastesse kätesse sattumise eest. Krüpteerimine tähendab loetaval kujul oleva informatsiooni muutmist loetamatuks. Pealtnäha kaootiline tulemus allub siiski teatud reeglitele ehk algoritmile, mis võimaldab vastava šifri ehk võtme abil muuta krüpteeritud informatsiooni taas loetavaks ehk dekrüpteerida.

Lisaks kõvaketaste krüpteerimisele saab töökoha serveri ja isikliku arvuti vahele luua ka krüpteeritud VPN-turvakanali (virtual private network), mis krüpteerib võrgus olevate seadmete vahelise võrguliikluse. See võimaldab tööasju ajada sama turvaliselt, kui kaitstud kohtvõrgus.

Vajad abi?

Räägi meile oma probleemidest või soovidest ning leiame üheskoos parima lahenduse!

KontaktKontakt